Strona: Podsumowanie warsztatów SCRUM zorganizowanych przez Projekt 5 / Wydział Zarządzania

Podsumowanie warsztatów SCRUM zorganizowanych przez Projekt 5

2024-03-27
, red.  Sławomir Stec, Mateusz Jeziersk
Podsumowanie warsztatów SCRUM zorganizowanych przez Projekt 5,

W poniedziałek, 18 marca 2024 roku, Studenckie Koło Naukowe Zarządzania Projektami Project 5 zorganizowało warsztaty poświęcone jednej z najpopularniejszych metodologii zarządzania projektami – SCRUM. Spotkanie, które odbyło się w ramach cyklicznych spotkań koła, zgromadziło licznych uczestników chętnych zgłębić tajniki zwinnego zarządzania projektami.

SCRUM, choć pierwotnie kojarzony głównie z branżą IT, coraz częściej znajduje zastosowanie w różnorodnych obszarach działalności. Uczestnicy warsztatów mieli niepowtarzalną okazję dowiedzieć się jak metodologia ta może przyczynić się do efektywniejszego realizowania projektów. Prelegenci skupili się na trzech kluczowych aspektach:

• Wprowadzeniu do SCRUM oraz zasadach pracy z tą metodologią.
  • Praktycznym zastosowaniu SCRUM'a w różnych projektach.
  • Korzyściach płynących z efektywnego stosowania SCRUM'a, zarówno w pracy, jak i w codziennym życiu.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Karol Kibałko - Prezes Zarządu firmy NeGeTe, który podzielił się swoim bogatym doświadczeniem we wdrażaniu i korzystaniu ze SCRUM'a, oraz absolwenci Politechniki Rzeszowskiej - Adrian Draus i Paweł Jaskuła, którzy na podstawie własnej praktyki pokazali jak skutecznie stosować metodyki zwinne.

Prelegenci podkreślili, jak istotne jest zarządzanie projektami w kreowaniu ścieżki zawodowej i jak SCRUM może w tym pomóc. Podczas wydarzenia uczestnicy mieli szansę nie tylko na teoretyczne poznanie metodyki, ale również na praktyczne zapoznanie się z jej możliwościami.

Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy spotkania podkreślali znaczenie takich warsztatów dla rozwoju kompetencji zarządczych i osobistych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zapraszamy na kolejne spotkania Studenckiego Koła Naukowego Zarządzania Projektami Project 5, które odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 17:30. Zachęcamy również do obserwowania nas na @SKN Project5, aby nie przegapić nadchodzących wydarzeń!