Strona: Na studenckie wczasy nigdy nie ma kasy, czyli turystyczna przedsiębiorczość w akademickim wydaniu / Wydział Zarządzania

2024-03-13
, red.  Patrycja Kmieć
Na studenckie wczasy nigdy nie ma kasy, czyli turystyczna przedsiębiorczość w akademickim wydaniu,

Studenckie Koło Naukowo-Badawcze Turystyki "Tuptuś" zaprasza na jubileuszową, X edycję wydarzenia “Na studenckie wczasy nigdy nie ma kasy, czyli turystyczna przedsiębiorczość w akademickim wydaniu". Po raz kolejny zaproszeni goście opowiedzą o swoich sposobach na zwiedzanie różnych zakątków świata przy niewielkim nakładzie finansowym.

Ideą organizowanego przedsięwzięcia jest promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu oraz uprawianie szeroko pojętej turystyki. Ponadto celem jest integracja społeczności akademickiej oraz zwiększanie świadomości studentów w zakresie przedsiębiorczości i finansów. W trakcie wykładów swoje prelekcje wygłoszą wybitni podróżnicy, zarówno osoby spoza Uczelni, jak również wykładowcy oraz studenci Politechniki Rzeszowskiej.

Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 19 marca 2024 r., w sali S-1 Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, w godzinach 8:00 - 18:00. Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. Dla uważnych słuchaczy przewidziano atrakcyjne nagrody.

Harmonogram wydarzenia

8:00  - 8:30   Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia

8:30  - 9:10   Barbara Jarosz, SKNBT Tuptuś - 3 euro to uczciwa cena, czyli podróżowanie po studencku

9:30 - 10:30   Monika Mularz-Dobrowolska, PTTK - Bałkańska odyseja

10:50 - 11:50   Marcin Gębarowski, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza - Spotkanie z "innym" - wspomnienia z podróży (od Chile po Koreę Północną)

11:50 - 12:20 Przerwa na kawę, rozstrzygnięcie konkursów

12:20 - 13:20 Karolina Chmielowiec, @chmielowiec.ka - Jak ogarnąć solo podróże w studenckim budżecie?

13:40 - 14:40 Urszula Wałachowska, autorka bloga Ulek w Podróży - Niekończąca się Podróż po Bieszczadach

15:00 - 16:00 Justyna Cabaj i Grzegorz Zmokły z bloga traveling.dance - Tanie tropiki: odkrywanie Tajlandii za studenckie kieszonkowe

16:20 - 17:20 Małgorzata Skulimowska, Uniwersytet Rzeszowski - Himalaje w lecie są dla bab

17:20 - 17:40 Zakończenie wydarzenia

Serdecznie zapraszamy!

O SKNBT "Tuptuś"

Studenckie Koło Naukowo-Badawcze Turystyki "Tuptuś" działa przy Zakładzie Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.

Do głównych celów działalności koła należą: popularyzacja turystyki wśród społeczności akademickiej, propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu oraz nauka przedsiębiorczości.

Spotkania koła odbywają się co tydzień w środy o godzinie 19:00 w sali S-4.

Więcej informacji na temat wydarzenia można uzyskać na mediach społecznościowych  organizatora: Facebook, Instagram, LinkedIn lub poprzez kontakt mailowy.