Strona: Inauguracja 36. edycji studiów podyplomowych Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy / Wydział Zarządzania

2024-03-20
, red.  Adam Laska, Joanna Nakonieczny, Sławomir Stec
Inauguracja 36. edycji studiów podyplomowych Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy,

W sobotę 16 marca 2024 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej odbyła się inauguracja 36. edycji studiów podyplomowych Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy.

Rozpoczęcie 36. edycji

Uroczystość otwarcia zaszczycił swoją obecnością prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. studenckich Politechniki Rzeszowskiej, kierownik Centrum Studiów Podyplomowych na Wydziale Zarządzania. W trakcie swojej przemowy zwrócił uwagę na kluczową rolę, jaką odgrywają właściwie przygotowani pracownicy służb bezpieczeństwa i higieny pracy w kontekście nowoczesnych przedsiębiorstw, szczególnie w czasach, gdy rozwija się tzw. „Przemysł 4.0”. Podkreślił, że dzięki postępowi w dziedzinie nowych technologii możliwe jest lepsze zabezpieczenie zdrowia i życia pracowników, co można osiągnąć poprzez nieustanne doskonalenie się, edukację oraz podnoszenie kwalifikacji w obszarze BHP.

Kierownikiem Studiów podyplomowych Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy jest dr Adam Laska

Korzyści z podjęcia studiów:

Uczestnik studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy:

• uzyska uprawnienia do zajmowania kierowniczych stanowisk w służbach BHP oraz kwalifikacje do pełnienia obowiązków starszego inspektora BHP,
  • pogłębi wiedzę z zakresu zasad organizacji, planowania, realizacji działań i kierowania zintegrowanym systemem zarządzania bezpieczeństwem pracy oraz zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie,
  • zdobędzie umiejętności niezbędne do audytowania i wdrażania procesów opartych na ISO 45001,
  • pozna zasady ergonomii w projektowaniu i modernizacji stanowisk pracy,
  • nabędzie kompetencje kontroli pracy, analizowania zdarzeń wypadkowych i chorób zawodowych, a także organizowania i prowadzenia specjalistycznych szkoleń BHP,
  • uzyska możliwość budowania i poszerzania sieci relacji zawodowych, tak obecnie ważnych na rynku pracy i w codziennej aktywności zawodowej.