Strona: Przedstawiciele Grupy Omega Pilzno na Wydziale Zarządzania / Wydział Zarządzania

Przedstawiciele Grupy Omega Pilzno na Wydziale Zarządzania

2017-02-08
, red.  Jacek Brożyna

W dniu 23 stycznia 2017 r. z inicjatywy dra inż. Jacka Brożyny na Wydział Zarządzania zostali zaproszeni przedstawiciele Grupy Omega Pilzno, będącej jedną z największych w Polsce firm z branży Transport – Spedycja – Logistyka. Celem spotkania było nawiązanie współpracy między Wydziałem Zarządzania PRz i Grupą Omega Pilzno, dzięki której najlepsi studenci będą mogli odbywać praktyki, staże i zdobywać pracę, a pracownicy naukowi uzyskają tematy do badań.

W ramach realizowanego przez Omega Pilzno projektu employer brandingowego „Akademia Omega” przeprowadzony został wykład, podczas którego przedstawiciele firmy nakreślili specyfikę funkcjonowania jednej z największych w Polsce firm branży TSL. Studenci dowiedzieli się, jak organizowany jest transport w firmie, która dysponuje flotą 700 własnych ciężarówek. Core businessem firmy jest transport drogowy, w przeważającej mierze międzynarodowy, ale także krajowy oraz intermodalny. Ofertę uzupełnia potencjał trzech magazynów wysokiego składowania klasy A w Mokrzcu, Podgrodziu, Jasionce, które wchodzą w skład Podkarpackiego Parku Logistycznego Omega Pilzno. Przedstawiciele firmy opowiedzieli także o możliwościach zawodowych, jakie przed absolwentami rozpościera Omega Pilzno.

Mamy nadzieję, że współpraca będzie się rozwijać.